Nowa karta graficzna Sapphire'a
24 listopada 2006, 11:40W ofercie Sapphire’a znalazła się karta graficzna z procesorem Radeon X1950 Pro. Producent zapewnia, że nie tylko pracuje ona ciszej, ale jest o 5% bardziej wydajna, niż podobne produkty, korzystające z tego samego GPU.
Windows znowu traci
5 stycznia 2009, 11:05Net Applications donosi, że w ciągu miesiąca Microsoft stracił niemal 1% udziałów w rynku systemów operacyjnych. Przed miesiącem informowaliśmy, że po raz pierwszy w historii udziały Microsoftu spadły poniżej 90%.
Windows i Linux tracą, Mac OS X rośnie
4 maja 2016, 08:45Po raz pierwszy od dłuższego czasu udział Windows w rynku desktopowych systemów operacyjnych spadł poniżej 90%. System z Redmond stracił w ciągu miesiąca niemal 2 punkty procentowe i obecnie należy doń 88,77% rynku
Koniec spokojnych dni Mac OS X-a
22 kwietnia 2009, 10:07Eksperci zgromadzeni na konferencji RSA 2009 stwierdzili, że czasy bezpiecznego Apple'a się skończyły. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowano gwałtowny wzrost zarówno liczby szkodliwego kodu atakującego Mac OS X-a, jak i jego technicznego zaawansowania.
Android najbardziej dziurawym programem 2016 roku
3 stycznia 2017, 10:33Android okazał się najbardziej dziurawym oprogramowaniem minionego roku. Z danych CVE Details dowiadujemy się w systemie operacyjnym Google'a odkryto aż 523 luki. Rok wcześniej palmę pierwszeństwa, z 444 dziurami, dzierżył Mac OS X. Tym razem system Apple'a jest na 11. pozycji z 215 odkrytymi lukami.
Nie instalujcie Chrome'a - prosi Google
5 czerwca 2009, 10:49Po miesiącach prac Google opublikowało przeglądarkę Chrome w wersjach dla systemów Mac OS X oraz Linux. Wyszukiwarkowy gigant ostrzega jednak użytkowników, by jej nie pobierali.
Propagandowa walka na systemy
9 czerwca 2009, 10:55Podczas konferencji WWDC Apple w interesujący sposób próbowało zademonstrować swój nowy system operacyjny o nazwie Snow Leopard. Przedstawiciele Apple jako kontrastu użyli Windows 7.
Coraz więcej Visty i Mac OS X-a
23 lipca 2009, 16:28Forrester Research informuje, że udział Windows Visty w rynku korporacyjnych desktopów wynosi obecnie 11,9%. Przed dziewięcioma miesiącami do tego systemu należało 7,3% rynku.
Użytkownicy odchodzą od XP?
2 września 2009, 14:11Niewykluczone, że użytkownicy zaczynają porzucać Windows XP na rzecz Windows Visty i Windows 7. Z danych firmy Net Applications wynika bowiem, że w sierpniu doszło do rekordowo dużego spadku liczby użytkowników XP.
Chrome trzeci
2 stycznia 2010, 20:29Google'owski Chrome jest obecnie trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Właśnie wyprzedził on Safari. Do pierwszej dwójki sporo jej jednak jeszcze brakuje.

