Nowa karta graficzna Sapphire'a

24 listopada 2006, 11:40

W ofercie Sapphire’a znalazła się karta graficzna z procesorem Radeon X1950 Pro. Producent zapewnia, że nie tylko pracuje ona ciszej, ale jest o 5% bardziej wydajna, niż podobne produkty, korzystające z tego samego GPU.



Windows znowu traci

5 stycznia 2009, 11:05

Net Applications donosi, że w ciągu miesiąca Microsoft stracił niemal 1% udziałów w rynku systemów operacyjnych. Przed miesiącem informowaliśmy, że po raz pierwszy w historii udziały Microsoftu spadły poniżej 90%.


Windows i Linux tracą, Mac OS X rośnie

4 maja 2016, 08:45

Po raz pierwszy od dłuższego czasu udział Windows w rynku desktopowych systemów operacyjnych spadł poniżej 90%. System z Redmond stracił w ciągu miesiąca niemal 2 punkty procentowe i obecnie należy doń 88,77% rynku


Koniec spokojnych dni Mac OS X-a

22 kwietnia 2009, 10:07

Eksperci zgromadzeni na konferencji RSA 2009 stwierdzili, że czasy bezpiecznego Apple'a się skończyły. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowano gwałtowny wzrost zarówno liczby szkodliwego kodu atakującego Mac OS X-a, jak i jego technicznego zaawansowania.


Android najbardziej dziurawym programem 2016 roku

3 stycznia 2017, 10:33

Android okazał się najbardziej dziurawym oprogramowaniem minionego roku. Z danych CVE Details dowiadujemy się w systemie operacyjnym Google'a odkryto aż 523 luki. Rok wcześniej palmę pierwszeństwa, z 444 dziurami, dzierżył Mac OS X. Tym razem system Apple'a jest na 11. pozycji z 215 odkrytymi lukami.


Nie instalujcie Chrome'a - prosi Google

5 czerwca 2009, 10:49

Po miesiącach prac Google opublikowało przeglądarkę Chrome w wersjach dla systemów Mac OS X oraz Linux. Wyszukiwarkowy gigant ostrzega jednak użytkowników, by jej nie pobierali.


Propagandowa walka na systemy

9 czerwca 2009, 10:55

Podczas konferencji WWDC Apple w interesujący sposób próbowało zademonstrować swój nowy system operacyjny o nazwie Snow Leopard. Przedstawiciele Apple jako kontrastu użyli Windows 7.


Coraz więcej Visty i Mac OS X-a

23 lipca 2009, 16:28

Forrester Research informuje, że udział Windows Visty w rynku korporacyjnych desktopów wynosi obecnie 11,9%. Przed dziewięcioma miesiącami do tego systemu należało 7,3% rynku.


Użytkownicy odchodzą od XP?

2 września 2009, 14:11

Niewykluczone, że użytkownicy zaczynają porzucać Windows XP na rzecz Windows Visty i Windows 7. Z danych firmy Net Applications wynika bowiem, że w sierpniu doszło do rekordowo dużego spadku liczby użytkowników XP.


Chrome trzeci

2 stycznia 2010, 20:29

Google'owski Chrome jest obecnie trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Właśnie wyprzedził on Safari. Do pierwszej dwójki sporo jej jednak jeszcze brakuje.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk